Перевірка доступності сайту

Перевірте статус відповіді сервера та чи працює Ваш сайт

Код відповіді Текст відповіді Що означає данний код відповіді сервера
200 OK Запит успішно оброблений на сервері
400 Bad Request Виникає, коли запит до сервера містить синтаксичну помилку та URL вважається невірним з погляду сервера
403 Forbidden Доступ заборонено - запит не може бути оброблений через обмеження доступу до даних. Сервер зрозумів запит, але відмовляється від авторизації.
404 Not Found Файл не знайдено - найбільш поширена помилка, що вказує на те, що за цією адресою немає відповідного відображення файлу. Такий файл міг бути раніше, але видалений, або допущено помилку в посиланні.
500 Internal Server Error Внутрішня помилка сервера - дуже поширена помилка, може означати цілу низку причин: помилка скрипта PHP, проблема з базою даних, неправильні права доступу, пошкоджений файл CMS системи сайту.
502 Bad Gateway Проблема зі шлюзом – помилка або повна відсутність зв'язку від хоста, до якого виконано мережеве звернення. Виникає або коли недостатньо ресурсів сервера, або через неправильну роботу проксі-сервера.
503 Service Unavailable Сервіс тимчасово недоступний – Сервер не готовий обробити запит на даний момент. Часто виникає під час технічних робіт або перезавантаження сервера
504 Gateway Timeout Час відповіді закінчився - Ця відповідь виникає, коли сервер діє як шлюз і час відповіді перевищує допустимий
505 HTTP Version Not Supported Версія HTTP, яка використовується в запиті, не підтримується сервером.

Деталі сервісу перевірки доступності сайту

Часто виникає потреба перевірити, чи не лежить сайт на даний момент. Для цього ми розробили наш інструмент перевірки доступності сайту з декількох локацій. Так, якщо Ваш сайт недоступний лише з однієї локації, можливо спостерігаються проблеми зі зв'язком у конкретному регіоні, а ваш сайт працює та доступний для користувачів.

Що дозволяють дізнатися коди відповідей сервера? Насамперед саме з них ви розумієте доступність сайту в мережі. Залежно від ситуації, сервер віддає ту чи іншу відповідь у вигляді цифрового коду. Усього таких кодів близько 100, але найпоширеніших лише кілька, всі вони наведені у таблиці вище. Ідеальна ситуація, коли сервер надає статус 200 ОК, що простими словами буде означати – запит оброблений успішно, сторінка доступна у мережі.

Працездатність сайту залежить від безлічі факторів, це робота хостинг-провайдера і локальних каналів зв'язку і навіть глобальних або регіональних мереж. А ще регіональна політика деяких країн забороняє чи обмежує відображення сайтів зі своєї території. Все це потрібно враховувати під час аналізу доступності сайту. Так ваш сайт може бути загалом робочим, але недоступним з однієї локації, в такому разі не варто хвилюватися. У випадку, якщо ви хочете відстежувати коди відповіді сервера, доступність вашого сайту, рекомендуємо розмістити сайт на постійний моніторинг. Система надсилатиме вам повідомлення про інциденти, і ви зможете тримати руку на пульсі вашого інтернет-проекту.

Тестування працездатності сайту корисно провести відразу ж як тільки помітили, що він недоступний. Так ви дізнаєтесь про причину і зможете оперативно відреагувати на ситуацію. Чому онлайн перевірка стороннім сервісом є важливим кроком у визначенні причини? Якщо ви звернетеся відразу до провайдера, ви втратите час на запит, а також можете отримати відповідь про доступність сайту, а так ви відразу прийдете з підтвердженням, що сайт недоступний з усіх локацій. Зазвичай це прискорює відповідь на запит і відповідно прискорює рішення.